Perekonnaõigus

Küsimus: Kas peaksin pöörduma kohe kohtutäituri poole, kui isa pidi maksma elatisraha 160 eurot, kuid maksis üksnes 100?22.04.2014

Tere,
Kohus määras isale 160 eurot kuus elatist. Isa maksis üks kuu 100 eurot ja järgmisel siis jälle 160, nagu ette nähtud. Küsimuse peale, millal maksab eelmise kuu puuduoleva 60 eurot, vastati, küll saad selle kui mul raha on. Kas peaksin pöörduma kohtutäituri poole, sest kohtumäärust ta ju ei täitnud?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui isa maksab elatist vähem kui kontumäärusega määratud, on tegemist kohtuotsuse rikkumisega ja Teil on õigus pöörduda elatisraha kättesaamiseks kohtutäituri poole. Kindlasti ei ole see Teie kohustus – võite lapse isale anda täiendava tähtaja puuduoleva elatisraha maksmiseks, võibolla nappis tal tõesti ühel kuul vajalikke vahendeid, kuid peatselt saab ta oma võla ikkagi tasuda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand