Perekonnaõigus

Küsimus: Kas invaliidsel abikaasal on õigus nõuda peale lahutust toetust teiselt poolelt?30.05.2014

Kas invaliidsel (diabeet) abikaasal on õigus nõuda peale lahutust toetust teiselt poolelt? Me ei ela ja pole näinud üksteist kolm aastat, ja nüüd sooviks ametlikult lahutada. Mina töötan aga abikaasa ei tööta. Tänan

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lahutatud abikaasa ei suuda oma terviseseisundi tõttu peale abielu lahutamist ise enda ülalpidamise eest hoolitseda ja terviseseisundist tingitud abivajadus oli abielu lahutamise ajaks olemas, võib ta nõuda endale ülalpidamist teiselt lahutatud abikaasalt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand