Perekonnaõigus

Küsimus: Kas teisel elukaaslasel, kellega meil on ühine laps, võib tekkida mingi õigus osale minu korterist?14.07.2014

Vabaabielus olles soetas üks osapool enda nimele korteri, kus paar koos ühise lapsega sees elab. Üldiselt ei tohiks sel juhul tekkida mingit ühisvara. Kas aga võib tekkida mingi olukord, kus antud korter muutub automaatselt ka teise poole omaks või siis tuleb omanikul tehingute tegemiseks saada elukaaslase nõusolek analoogiliselt abieluga?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui pooled elavad vabaabielus, siis perekonnnaseaduse mõttes ühisvara ei teki. Eelöeldu tähendab, et korter kuulub poolele, kes selle omandas ja omanikul korteriga tehingute tegemiseks elukaaslase nõusolekut vaja ei ole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand