Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse isal on kohustus maksta elatist ka lapse emale, kui laps on alla 3a ja ema on lapsehoolduspuhkusel? 14.07.2014

Kas lapse isal on kohustus maksta elatist ka lapse emale, kui laps on alla 3a ja ema on seega lapsehoolduspuhkusel? Mille alusel see välja nõutakse ja mis summas? Me ei ela koos ja abielus ka ei olnud.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse isal on alla 3-aastase lapse ema suhtes ülalpidamiskohustus vaid siis, kui lapse ema ei ole raseduse või sünnituse põhjustatud tervisehäire tagajärjel või lapse eest hoolitsemise tõttu võimeline ennast ise ülal pidama. Seega on ülalpidamiskohustuse eelduseks lapse ema abivajadus – kui lapse ema suudab alla 3-aastase lapse kasvatamise kõrvalt endale ise sissetulekut teenida, puudub lapse isal kohustus lapse ema ülal pidada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand