Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ma pean tingimata lahutama seal, kus on abielu registreeritud?15.07.2014

Kas ma pean tingimata lahutama seal, kus on abielu registreeritud? Koos ei ela me juba üle kümne aasta ning vara meil jagada ei ole? Kuidas oleks kõige kiirem ja lihtsam seda teha? Ise elan Raplamaal ja teine Ida-Virumaal. Tänades Teid ette.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Abielu ei pea tingimata lahutama selles perekonnaseisuametis, kus kunagi abielu registreeriti. Kui olete abikaasaga abielu lahutamise osas kokkuleppele jõudnud, peate pöörduma ühise avaldusega valitud perekonnaseisuasutuse poole.

Kui abikaasaga abielu lahutamise osas kokkuleppele ei jõua, tuleb abielu lahutamiseks pöörduda kohtu poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand