Perekonnaõigus

Küsimus: Kas selleks, et laps teise mehe nimele kirjutada, peab olema pärisisa nõusolek?19.08.2014

Tere,
Kui tahta laps teise mehe nimele kirjutada, aga laps on eelmise mehe nimel, kas siis peab olema päris isa nõusolek?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui teine mees soovib last lapsendada, peab selleks olema lapse sünnitunnistusele isana kantud mehe nõusolek. Nõusolekut ei ole vaja olukorras, kui lapse isa on kestvalt võimetu avaldust esitama või kui tema viibimiskoht on kestvalt teadmata või kui isalt on hooldusõigus PkS § 135 alusel täielikult ära võetud.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand