Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saan muuta varasemat kohtu poolt määratud elatist?26.08.2014

Aastal 2009 anti välja kohtumäärus, igakuiselt lapse ülalpidamiseks elatis kuni täisealiseks saamiseni. Kuna lapse vajadused ja väljaminekud on märgatavalt tõusnud, sooviksin elatist suurendada. Kohtumääruses on ka mainitud, et vajaduste ja majandusliku olukorra muutumisel on pooltel õigus pöörduda uuesti kohtu poole, elatise suuruse muutmiseks.
Millest ma peaksin alustama ja kas mul kaasneb sellega ka kulusid?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse vajadused on võrreldes 2009. aastal tehtud kohtulahendi tegemise ajaga oluliselt kasvanud, on põhjendatud pöörduda elatise suurendamise nõudega kohtu poole. Kohtule tuleb esitada põhjendatud hagiavaldus ja lisada asjakohased tõendid lapse kasvanud vajaduste tõendamiseks.

Riigilõivu elatise muutmise hagilt enam maksma ei pea, seega kaasnevad kulutused vaid õigusabile (kui soovite spetsialisti abi kasutada hagiavalduse koostamisel ja/või kohtus esindamisel).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand