Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean ootama 3 aastat, et mees maksaks kinni pool korterist (lahutuse käigus sõlmitud kokkulepe)?26.08.2014

Kui lahutasime, sai tehtud ka vara jagamine. Meil oli 3-toaline korter, mille väärtuseks hinnati 20 000 eurot. Notariaalselt sai tehtud leping nii, et mees sai korteri, millest pool peab mulle kinni maksma kolme aasta jooksul. Mis võimalused mul edaspidiseks on, kui ta väidab, et tal pole raha ja maksmist lihtsalt ei toimu? Kas pean ootama nüüd kolm aastat, kuni see aeg täis saab, või saan varem midagi ette võtta?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui leping sätestab, et mehel on kohustus hüvitada pool korteri väärtusest kolme aasta jooksul, võib mees oma kohustuse täita enda poolt vabalt valitud ajal kolme aasta jooksul, seejuures kasvõi tähtaja viimasel päeval. Enne kolme aasta möödumist mehe suhtes täitemenetlust algatada ei saa.

Kui mees ei ole kohustust täitnud kolme aasta jooksul, on Teil õigus pöörduda täitemenetluse algatamiseks kohtutäituri poole.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand