Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas tagada, et alaealised lapsed päriksid minu vara, kui ma abikaasat täiel määral usaldada ei saa?26.08.2014

Kuidas oleks võimalik testamendiga tagada, et minu lapsed saaksid siiski täiskasvanuna minu vara (maja, korter jne) omanikeks, kui minuga peaks midagi juhtuma? Praegu on lapsed veel alaealised. Kahjuks ma oma abikaasat täielikult tuleviku osas usaldada ei saa. Meil on varalahususe leping tehtud, seega kõik minu vara on soetatud enne abiellumist ja minu nimel.
Tänud

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teil on võimalik teha testament laste kasuks ja välistada pärimisest abikaasa. Juhul, kui abikaasal on Teie surma hetkel õigus saada Teilt perekonnaseadusest tulenevalt ülalpidamist, on tal vaatamata asjaolule, et olete abikaasa pärandist ilma jätnud, õigus nõuda pärijatelt (lastelt) sundosa.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand