Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saada elatisraha kätte, kui kohtuotsus olemas, kuid mehega kontakti ei saa?17.09.2014

Tere,
Olemas kaks kohtuotsust, senini ei ole kahjuks abi saanud.
Kas need aeguvad ja kuhu ma pean pöörduma, mida tegema et reaalselt kohtuga väljamõistetud raha kätte saada?
1. Lapse elatise nõue alates 2007, makstud on üksikud summad aastate jooksul, tänaseks on tasumata summa ületanud 10000 €, mis on märkimisväärne summa üksi kasvatavale emale.
2. Kohtuotsus olemas, tagaseljaotsus, ühisvarajagamise nõudes 2009a. Siiani pole tasutud.
Lapse isaga ei ole võimalik ühedust saada, tema ema sõnul on ta väga haige, teo- ja otsusevõimetu.

Tänan

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isa vabatahtlikult kohtuotsuseid ei täida, tuleb pöörduda täitemenetluse algatamiseks kohtutäituri poole.

Kuivõrd Teie poolt nimetatud kohtuotsustele kohaldub aegumine, soovitan kohtutäituri poole pöörduda kiiremas korras.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand