Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas kindlustada, et tulevikus laps ei peaks isa eest hoolitsema, sest isa ei hooli praegu lapsest?17.09.2014

Kui isa ei hooli lapsest (eirab lapse psüühikaprobleeme, mis ise tekitanud), ei maksa elatist (kohtumäärus poole miinimumpalga ulatuses elatise maksmiseks olemas, korduvalt viidud nõue ka kohtutäiturile) ja käitub ka pärast kooselu laialiminekut vägivaldselt ning terroriseerivalt, siis kas ja kuidas saaks teha määruse, et laps pärast isa eest hoolitsema ei peaks (mees on alkohoolik - seega suurenenud risk, et invaliidistub ja jääbki vaese lapse kaela), kuna isa ise ka ei ole lapse eest mingil moel hoolitsenud.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Laps vabaneb oma vanema ülalpidamiskohustusest (või kohustust piiratakse) eelkõige juhul, kui vanem on kunagi rikkunud jämedalt oma ülalpidamiskohustust lapse vastu. Seega tasub Teil alles hoida tõendeid selle kohta, et lapse isa ei ole lapsele elatist maksnud, samuti tasub mõelda kriminaalmenetluse algatamise peale elatise maksmisest kõrvalehoidumise tõttu.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand