Perekonnaõigus

Küsimus: Kas laps saab täisealisena peale gümnaasiumi lõpetamist (19a) nõuda mult elatist, kui ta asub õppima kutsekooli?19.09.2014

Kas lapsel on õigus täisealisena peale gümnaasiumi lõpetamist (19a) nõuda mult elatisraha, kui ta asub uuesti õppima kutsekooli?
Maksin korrektselt kuni gümnaasiumi lõpetamiseni.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui täisealiseks saanud laps omandab põhi- või keskhariduse, lõppeb vanemal lapse suhtes PkS § 97 punktist 2 tulenev ülalpidamiskohustus. Seega antud juhul lapse õppima asumisel kutseõppeasutusse Teil lapsele enam elatist maksta ei tule, loomulikult võite seda teha vabatahtlikult.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand