Perekonnaõigus

Küsimus: Kas kohus võtab arvesse, et meil on 2 last, kui mehe eksnaine esitab oma 18-aastasele lapsele elatusraha nõude?18.09.2014

Mul on mehega 2 ühist last. Kas eesti kohus võtab neid arvesse, kui mehe eksnaine esitab oma 18-aastasele lapsele elatusraha nõude?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui laps on saanud täisealiseks ja omandanud juba keskhariduse, siis ei tule Teil PkS § 97 punkti 2 alusel lapse kutseõppeasutusse õppima asumisel enam elatist edasi maksta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand