Perekonnaõigus

Küsimus: Kui palju peaks lahus elav isa oma lapsega kalendriaastas aega veetma?19.09.2014

Tere!
Kui lapse emal ja isal on ühine hooldusõigus, kuid nad elavad lahus ja lapse põhiline elukoht on ema juures, siis kui palju peaks isa oma aega ühes kalendriaastas lapsega veetma?

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Suhtlemiskord lapse ja lahus elava vanema vahel oleneb konkreetsetest asjaoludest, nagu näiteks lapse vanus, vanemate elukohtade vaheline kaugus ja vanemate tööaeg. Seega ei ole võimalik öelda konkreetset päevade arvu, palju peaks lahus elav isa lapsega aastas aega veetma – ka seadus ei ole lapsega suhtlemise korda detailselt reguleerinud, kuivõrd iga olukord on väga erinev.

Kui tegemist on vanematega, kes elavad üsna üksteisese lähedal, laps käib juba lasteaias või koolis ja mõlemad vanemad töötavad tööpäeviti 8-5-ni, lepivad vanemad reeglina kokku (või määrab kohus, kui kokkuleppele ei saada), et lahus elav vanem suhtleb lapsega üle nädala nädalavahetustel reedest pühapäevani ja veedab täiendavalt aega ka nädalasiseselt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand