Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abikaasa saab võtta laenu maja korrastamiseks ka ilma minu nõusolekuta?26.09.2014

Abikaasal on plaan võtta pangalaen, et korrastada tema nimel olevat elamut, mis aga ostetud abielu ajal. Oleme küll abielus, kuid elame eraldi juba ammu, samas veidi on meie vahel ka suhtlemist olnud (ühised lapsed). Majas mina ei ela, küll aga üks täiskasvanud laps.
Kas laenu eest tulevikus pean ka mina vastutama? Kaastaotleja ma pole.
Tänud vastuse eest.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Abikaasal on võimalik võtta laenu Teie teadmata, kuid kas see ka teie ühise kohustuse alla kvalifitseerub, sõltub laenuraha kasutamisest. Kui abikaasa kasutab laenuraha perekonna huvides, on tegemist ühise kohustusega, kui isiklikes huvides, ainult abikaasa kohustusega.

Kui abikaasa kasutab laenuraha talle lahusvarana kuuluva elamu korrastamiseks, mida Teie iseenesest enam elamispinnana ei kasuta, on tegemist eelkõige abikaasa isikliku kohustusega.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand