Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse elatisraha laekumine kalendrikuu keskel on järgneva või eelmise kuu eest?29.09.2014

Tere,
Kui lapse isa muutis elatisraha maksekuupäeva 15-ndale kuupäevale, kas siis see peaks veel olema antud kalendrikuu eest või tuleks sel juhul tal maksta juba järgneva kuu elatisraha?

Vastuse eest ette tänades.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

PkS § 100 lõike 4 kohaselt makstakse elatist iga kalendrikuu eest ette, seega peaks 15.-ndal kuupäeval laekunud elatisraha käsitlema järgmise kalendrikuu eest makstava elatisena.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand