Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isa saab elatise summast tulumaksu maha arvata?30.09.2014

Tere,
2004. aastal on lapse isaga sõlmitud notariaalne kokkulepe elatise maksmise kohta. Seal on kirjas, et lapse isa on kohustatud maksma lapse ülalpidamiseks elatisraha 3750 krooni kuni lapse täisealiseks saamiseni.
1) Mis on see summa, mis lapse ema peaks puhtalt kätte saama?
2) Kas antud summalt saab isa eelnevalt maha võtta tulumaksu?
3) Kas on võimalik tagasiulatuvalt nõuda isalt vähem makstud elatise vahe?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Alates 01.01.2011 elatist enam tulumaksuga ei maksustata, seega peaks lapse isa maksma Teile elatist summas, milles olete kokku leppinud notariaalses lepingus.

Kui lapse isa ei ole elatist vastavalt kokkuleppele maksnud, on võimalik tema suhtes vähemmakstud elatisraha kättesaamiseks algatada täitemenetlus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand