Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isal on õigus ema välja visata majast, mis ehitati abielu ajal, kuid laenu selleks võttis isa enne abielu?10.10.2014

Isa ja ema on abielus ja nüüd on asjad nii kaugel, et lahutavad. Mure selles, et isa võttis maja ehituseks laenu enne abielu, kuid maja ehitati abielu ajal. Kas isal on õigus ema välja visata majast, mis on abielu ajal ehitatud?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Peaksite kinnistusraamatust järele uurima, kas maja on kinnistusraamatusse kantud abielu ajal või enne seda. Kui seda on tehtud abielu ajal, on tegemist abikaasade ühisvaraga ja mõlemal abikaasal on võrdne õigus seda kasutada. Kui aga enne abielu, on tegemist isa lahusvaraga ja emal ei ole õigust peale abielu lahutamist maja ühisvarana jagamist nõuda, samuti on sellisel juhul isal õigus otsustada, kes talle kuuluvas majas viibib.

Igal juhul soovitan Teil konreetsema informatsiooni saamiseks abi paluda spetsialistilt (juristilt/advokaadilt), kuivõrd Teie poolt esitatud lühikirjelduse alusel on keeruline kujundada täpset seisukohta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand