Perekonnaõigus

Küsimus: Kui vend sureb, kas vennanaisele jäävad majale mingid õigused?07.07.2011

Vanematel, kes on abielus, on maja. Neil on 2 täiskasvanud last - õde ja vend, kumbki pole abielus. Mõlemad elavad koos vanematega samas majas. Vend hakkab kohe abielluma, kuid tal on tervis väga kehv. Samuti on vanemad juba väga viletsad.
Küsimus: vanemate surma korral läheb pärimisõigus lastele. Oletame, et vend sureb. Kas vennanaisele jäävad maja osas mingid õigused?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

pärandi teel saadud vara on selle abikaasa lahusvara, kes pärandi saab. Antud juhul võib osa majast saada vennanaise varaks, kui vend on testamendiga määranud oma abikaasa pärijaks.