Perekonnaõigus

Küsimus: Kui isalt on kohtu poolt välja mõistetud 150 eurot elatisraha, kas siis lapse ema saab rohkem nõuda?13.10.2014

Tere,
Kui isalt on kohtu poolt välja mõistetud 150 eurot elatisraha, kas ja millistel tingimusel saab lapse ema nõuda suuremat summat?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

2014. aastal ei tohi elatisraha ühele lapsele olla väiksem kui 177,5 eurot – nimetatud summa mõistab kohus reeglina lapsest lahus elavalt vanemalt ka välja. Kui lapse isa ei ole nõus elatisraha vabatahtlikult nimetatud summani suurendama, peaksite pöörduma elatise suurendamise nõudega kohtu poole.

Kui taotlete elatise suurendamist kehtivale alammäärale, s.o 177,5 euroni, ei tule lapse kulutusi tõendada, kuid kui lapse kulutused on suuremad kui 355 eurot ühes kalendrikuus ja taotlete seega elatist suuremas ulatuses kui 177,5 eurot, tuleb kohtule lapse ülalpidamiseks tehtud kulutusi dokumentaalselt tõendada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand