Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapse isalt on õigus nõuda toetust ka pärast erivajadusega lapse 18-aastaseks saamist?16.10.2014

Olen mehest lahutatud 2 lapse ema. Tütar käib ülikoolis ja ei tööta. Poeg on autist (90% töövõimetust, raske puue), kes saab varsti 18-aastaseks. Elatisraha on kohtu kaudu välja nõutud. Aga see lõpeb varsti. Ise olen töötu (autisti kõrvalt töö leidmine pole eriti lihtne) ja pean hakkama saama 2 lapse ülalpidamisega.
Kas on mingi seaduse alusel võimalik pikendada isa kohustusi oma laste toetamiseks?
Aitäh

Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere! PKS § 97 p 3 alusel on ülalpidamist saama õigustatud isikuks muuhulgas abivajav alaneja sugulane, kes ei ole võimeline ennast ise ülal pidama. Ülalpidamise kohustus on lapse isal PKS § 96 järgi, kuna isa näol on tegemist lapse üleneja sugulasega. PKS § 97 p 3 ja § 96 koostoimes on Teie lapse isal kohustus jätkuvalt maksta elatist.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Grete Lüüs
Advokaadibüroo LMP
jurist

Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee