Perekonnaõigus

Küsimus: Kas isal on õigus last näha kui ta alimente üldse ei maksa?17.10.2014

Tere,
Mul selline küsimus, et lapse isa ei maksa alimente, kuid kas mina pean talle selle aja jooksul last andma?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse ülalpidamine ja lapsega suhtlemise õigus on üksteisest eraldiseisvad asjad, seega asjaolu, et lapse isa ei maksa elatist, ei piira iseenesest isa õigust oma lapsega suhelda.

Kui lapse isa lapse suhtes ülalpidamiskohustust ei vabatahtlikult ei täida, soovitan Teil esitada tema vastu elatisnõue.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand