Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas lapsega kohtuda, kui kohtumääruse järgi on kohtumispäevad paigas, kuid ema ei anna last?20.10.2014

Tere!
Kohtumäärusega on paika pandud, et laps veedab isaga iga kuu paaris nädalate nädalavahetused. Kui lapse ema keeldub mingil põhjusel last andmast, kas kuidagi on võimalik laps siiski nn. välja nõuda, politseiga vms?
Ette tänades!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapsega suhtlemise kord on kohtumäärusega kindlaks määratud, kuid emb-kumb vanem rikub kohtumäärust, peaks lepitusmenetluse läbiviimiseks pöörduma kohtu poole. Lepitusmenetluse käigus selgitab kohtunik vanemale/vanematele suhtlemiskorra täitmise olulisust ja teeb vajadusel suhtlemiskorras muudatusi.

Lepitusmenetluse läbiviimiseks tuleb kohtule esitada vastav avaldus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand