Perekonnaõigus

Küsimus: Kui kolisime Eestisse ja peaksime lahutama hakkama, kas siis see käib siinsete seaduste järgi?21.10.2014

Laps on sündinud Euroopa Liidu riigis, kust on ka lapse isa pärit. Elasime seal kuni lapse 11-kuuseks saamiseni ning siis otsustasime Eestisse kolida. Nüüdseks oleme Eestis elanud kuu aega. Laps on kantud rahvastikuregistrisse ning sama on ka lapse isa. Perekond elab seaduslikult Eestis. Küsimus seisneb selles, et kui asjaolud peaksid minema teravaks ning otsustame kooselu lõpetada (pole abielus). Millist riiki määratakse lapse elukohaks? Kas on võimalik, et kohus toimub teises riigis või jääb see Eesti kohtu otsustada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kõik kolm – ema, isa ja laps – elavad Eesti Vabariigis, on lapsesse puutuvate vaidluste lahendamiseks pädev Eesti Vabariigi kohus, samuti kohaldatakse kohtumenetluses Eesti Vabariigi seadusi.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand