Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas vormistada kokkulepe, et lapsed elavad mõlema vanema juures nö 50:50?30.10.2014

Oleme naisega lahku minemas (vabaabielu) ja oleme ka kokku leppinud suusõnaliselt kuidas laste elukorraldus edasi peaks olema. Minu küsimuse sisu seisneb selles, et kokkuleppe kohaselt kolib naine uude elukohta ja laste püsivaks koduks oleks praegune elukoht koos isaga. Lastega suhtlus toimuks nö 50-50. Kuidas seda kokkulepet sõlmima peaks, et hiljem mingil põhjusel ei leiaks ennast olukorrast kus naine soovib ikkagi lapsi enda juurde elama ja ei pea kokkuleppest kinni?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Olenemata sellest, millises vormis vanemad kokkuleppe sõlmivad, võib üks vanematest kokkulepitu osas meelt muuta. Ka juhul, kui laste hooldusõiguslikud ja suhtlemiskorda puudutavad küsimused lahendab kohus, võib asjaolude muutumisel emb-kumb vanem uuesti samas küsimuses kohtusse pöörduda.

Seega ei ole kokkuvõttes vahet, kas kokkulepe on sõlmitud suuliselt, lihtkirjalikult või notariaalses vormis.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand