Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas on reguleeritud DNA testi tegemine isaduse tuvastamiseks?23.07.2011

Kas seadused lubavad teha DNA testi isaduse tuvastamiseks sünnitusel? Kas ema tuleb sellest teavitada? Kas kindlasti on vajalik kohtumäärus või otsus?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Põlvnemise isast tuvastab kohus asjaolude alusel, mis võimaldavad eeldada, et laps põlvneb sellest mehest. Isaduse tuvastamise või vaidlustamise otsustab kohus mehe hagi põhjal, mis on esitatud lapse vastu, või ema või lapse hagi põhjal, mis on esitatud mehe vastu.