Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abikaasa saab müüa korteri ilma minu nõusolekuta?07.07.2011

Olen ametlikult abielus olnud 9 aastat, kuid koos ei ela. Meil on korter, mis on kirjas ühisvarana. Lapsi meil ei ole. Kas abikaasa saab korteri ära müüa ilma minu nõusolekuta?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

korteri müük on notariaalne tehing. Notarid kontrollivad reeglina, kas kinnisvara puhul on tegemist lahus- või ühisvaraga. Ühisvaraga saab tehinguid teha ühisomaniku nõusolekul. Kui tehing on tehtud ilma ühisomaniku nõusolekuta, võib sellise tehingu tühiseks tunnistamist taotleda.