Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on seaduslikult õige, et ema saab lastetoetuse enda arvele kuigi lapsed ei ela emaga vaid hoopis isaga?19.11.2014

Kas on seaduslikult õige, et ema saab lastetoetuse enda arvele kui lapsed ei ela emaga vaid hoopis isaga? Hooldusõigus on mõlemal ja ema ostab ka lastele aegajalt vajalikke asju ning lapsed käivad u. kord kuus tal ka nädalavahetusel külas, aga lapsi kasvatab ikkagi isa. Emal on uuest kooselust ka uus (kolmas) laps, kelle pealt ta saab lisaks ka kolmanda lapse lasteraha (teatavasti suurem). Kas keegi ka kontrollib sellist asja või on see ainult vanemate kokkulepe küsimus?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui vanemad on kokku leppinud, et toetuse saajaks on vaatamata laste elukohale isa juures laste ema, ei ole sellest iseenesest probleemi. Vajadusel on võimalik ka toetuse saaja muutmine.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand