Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas vormistada kokkulepet, et ma kingin kinnisvara õele ja tema hoolitseb vanaema eest kuni tema surmani?20.11.2014

Tere,
Pärisin hiljuti osa kinnisvarast. Nüüd sooviksin selle kinnisvara anda oma õele, kuid sooviksin, et ta omaltpoolt vastutasuks hoolitseks vanaema eest ja kannaks kõik tema elatuskulud kuni surmani.
Suusõnaliselt oleme juba kokku leppinud, kuid sooviksin ka notariaalse lepingu teha, et vältida hilisemaid probleeme.
Kuidas sellises olukorras peaks käituma, kas kinkelepingusse lisa tingimusena sellise soovi saab sisse panna või oleks mõistlik mõnda muud lepingut(millist?) sellises olukorras kasutada?
Tänud ette vastuse eest!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kuigi kinkelepinguga loovutatakse vara tasuta, saab kinkelepingus kokku leppida kohustustes ja koormistes, mida kingisaaja peab seoses kinkega kandma, sealhulgas saab kokku leppida kingisaaja ülalpidamiskohustuses.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand