Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean 18-aastasele lapsele elatist maksma, kui jättis kutsekooli pooleli ja läheb järgmisel aastal uuesti kooli?20.11.2014

Tere.
Laps sai kevadel 18-aastaseks, eelmisel õppeaastal omandas kutseharidust, kuid jättis selle kevadel pooleli. Sel aastal kooli ei läinud. Kas järgmisel aastal kooli minnes (täiskasvante gümnaasium) on mul kohustus elatist edasi maksta?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ülalpidamise saamiseks on õigustatud täisealiseks saanud laps, kes jätkab 18-aastaseks saamisel põhi- või keskhariduse omandamist, seejuures peaksid õpingud jätkuma ühes konkreetses õppeasutuses – kui laps otsustab 18-aastasena kooli pooleli jätta, lõppeb ka vanemate ülalpidamiskohustus lapse suhtes.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand