Perekonnaõigus

Küsimus: Kas alimentide pealt peab maksma tulumaksu?25.11.2014

Kas alimentide pealt peab maksma tulumaksu? Kas isa peab tagantjärgi maksma alimente, mis on jäänud vahepeal mitu aastat maksmata vaatamata sellele, et laps sai 18-aastaseks. Kohtuotsuse järgi pidi maksma kuni lapse 18-aastaseks saamiseni.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatise pealt tulumaksu maksma ei pea.

Kui elatis on kohtuotsusega välja mõistetud, tuleb tasuda ka elatisvõlgnevus, mis on tekkinud vahepeal maksmata jäänud elatise tõttu. Lapse täisealiseks saamine elatisvõlgnevust ei kustuta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand