Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas hiljuti abiellunud pojale raha kinkida, et selle eest ostetav korter oleks siis tema oma mitte naisega kahasse?15.12.2014

Tere. Olen 80-aastane. Tahan kinkida oma pojale raha korteri ostuks, hiljuti ta abiellus. Kas nüüd siis see ta ostetud korter jääks ka ta naise omaks, ma ei taha seda. Tahan, et ainult korterile oleks õigus pojal. Testamenti ega kinkelepingut ei soovi teha. Kuidas oleks parem mul toimida. teid tänades pensionäär

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kingite oma pojale raha korteri ostmiseks, on kingiks saadav raha poja lahusvara ja selle eest soetatud korter samuti poja lahusvara. Seejuures peab olema selgelt arusaadav, et kingite raha vaid oma pojale, mitte pojale ja miniale ühiselt – selle tarbeks tuleks raha kinkimine ka kirjalikult fikseerida.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand