Perekonnaõigus

Küsimus: Kas eraisiku pankrot korral on õigus nõuda kohustuste täitmist abieluvaralepingu olemasolul ka abikaasalt?16.12.2014

Kas füüsilisest isikust pankrot korral on võlausaldajatel ja teistel isikutel õigus nõuda kohustuste täitmist abikaasalt või muudelt isikutelt?
Ja mis rolli mängid sellises olukorras abieluvaraleping?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui tegemist on abikaasade ühise kohustusega, on võlausaldajatel võimalik nõuda kohustuse täitmist ka pankrotis oleva isiku abikaasalt. Kui tegemist on isiku isikliku kohustusega, ei saa kohustuse täitmist nõuda abikaasalt.

Kui abieluvaraleping on sõlmitud pahauskselt ehk siis on tehtud tehinguid, mis kahjustavad võlausaldajate huve, on võimalik lepingut tagasi võtta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand