Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on võimalik abielu lahutada kohtus ilma teise osapooleta kui teine pool ei ole lahutusega nõus?17.12.2014

Tere,
Kas on võimalik abielu lahutada kohtus ilma teise osapooleta kui teine pool ei ole lahutusega nõus?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui üks abikaasadest soovib abielu lahutada ja pöördub abielu lahutamise nõudega kohtu poole, lahutab kohus abielu. Kohus ei saa sundida isikuid edasi abielus olema, kui vähemalt üks abikaasadest sellele vastu on.

Reeglina peaksid mõlemad abikaasad kohtuistungil viibima, kuid kui üks osapooltest jätab istungile ilmumata, on kohtul siiski õigus asjaolude piisava selguse korral asi sisuliselt lahendada ehk abielu lahutada.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand