Perekonnaõigus

Küsimus: Millest alustada, et isalt elatist välja nõuda, kohtusse ei taha minna?19.12.2014

Tere. Soovin lapse isalt välja nõuda elatisraha. Millest peaksin alustama ja kas seda on võimalik teha ka ilma kohtusse minemata? Lugesin küll, et kuidagi ID-kaardiga, aga kuidas täpsemalt? Aitäh ette juba.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapse isa vabatahtlikult elatist ei maksa, tuleb elatise väljamõistmiseks ikkagi kohtu poole pöörduda. Selleks on kaks võimalust – võite esitada läbi e-toimiku (www.e-toimik.ee) maksekäsu kiiremenetluse avalduse või hagiavalduse elatise väljamõistmiseks.

Maksekäsu kiirmenetluses saab elatist taotleda kuni 200 eurot ja puudub võimalus nõuda elatist tagasiulatuvalt, hagiavaldusega kohtusse pöördudes mingisuguseid piiranguid elatise suurusele ei ole ning võimalik on nõuda elatist kuni 1 aasta tagasiulatuvalt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand