Perekonnaõigus

Küsimus: Kas aastaid peale isa surma on võimalik isadus tuvastada?13.01.2015

Tere,
mind on pikka aega vaevanud küsimus - kui mul on sünnitunnistusel laps märgitud vallaslapseks ja isa eesnimi. Isa on surnud, aga kas on mingi võimalus isadus tuvastada kuigi 16 aastat on möödas surmast?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Seadus võimaldab põlvnemise tuvastamise nõudmist ka surnud isikust. Selleks tuleb kohtule esitada vastav avaldus, milles on märgitud asjaolud, mille alusel võib vanemaks pidada isikut, kellest põlvnemist tuvastatakse.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand