Perekonnaõigus

Küsimus: Kas ma olen kohustatud tegema lapse isale lapse ID-kaardist koopiaid?22.01.2015

Tere!
Kas ma olen kohustatud tegema lapse isale lapse ID-kaardist koopiaid? Põhjust, milleks seda kasutatakse, pole mulle öeldud.
Lapse isaga ei ela koos juba 10 aastat (laps on 11-aastane). Suhted on halvad ning vaimne vägivald kestab juba aastaid.
Jään teie vastust ootama.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse isal on õigus omada koopiaid lapsega seotud dokumentidest, seega otseselt alust keeldumiseks ei ole. Olukorras, mil isal ei õnnestu saada Teie käest koopiad lapsega seotud dokumentidest, on tal võimalik saada nt sünnitunnistuse ärakiri perekonnaseisuametist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand