Perekonnaõigus

Küsimus: Kas hagiavalduse esitamisel tagantjärgi alimentide nõudmiseks on vaja ette näidata 1a jooksul kogutud tšekke?22.01.2015

Tere.
Kas hagiavalduse esitamisel tagantjärgi alimentide nõudmiseks on vaja ette näidata 1a jooksul kogutud tšekke? Kui lapsevanem, kellelt nõutakse lapsele elatisraha, esitab vastulause ja minnakse kohtusse, kas tuleb maksta riigilõiv ja kes selle tasuma peab?

Aitäh

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui elatist nõutakse suuremas summas kui miiinimummääras ehk lapse vajadused on suuremad alampalgast, tuleb lapse vajaduste tõendamiseks esitada kuludokumente (tšekke, arveid, maksekorraldusi). Miinimummääras (2015. aastal 190 eurot ühe lapse kohta) elatist nõudes lapse kulutusi tõendada ei ole vaja.

Elatishagi esitamine on riigilõivuvaba.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand