Perekonnaõigus

Küsimus: Kas 17 aastat hiljem on emal õigus nõuda isa DNA testi ning elatisraha?23.01.2015

Tere. Lapse sünnist on 17 aastat. Sünnitunnistusel isa pole märgitud, kuna ta pole kunagi lapse emaga koos elanud ega lähedates suhetes olnud (polnud ka lapse sünnist teadlik). Kas nii palju aastaid hiljem on tal õigus nõuda DNA testi ning elatisraha.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Jah, lapse emal on ka 17 aastat peale lapse sündi õigus taotleda kohtu kaudu isaduse tuvastamist. Kui isadus tuvastatakse, on lapse emal lapse seadusliku esindajana õigus nõuda lapse isalt elatisraha.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand