Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abiellumise järel pean vastutama ka abikaasa vanade võlgade eest?26.01.2015

Tere!
Sooviks infot selle kohta, et mis mind ootab abielludes ees. Nimelt probleem selles, et minu elukaaslasel on võlad varasemast ajast ja kohtutäitur on arestinud tema pangakonto. Kui me nüüd abiellume, kas kohtutäituril on õigus arestida ka minu konto või nõuda võlgade kustutamist minu käest?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Abikaasade ühiste kohustuste hulka kuuluvad vaid need kohustused, mis on võetud perekonna huvides. Tulevase abikaasa võlgade eest, mis on tekkinud enne abiellumist ja on seotud vaid tema isiklike huvidega, vastutab abikaasa üksinda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand