Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas isa elatistaha maksma panna, kui ta ei tunnista last omaks?27.01.2015

Küsimus iseenesest lihtne, mida teha kui lapse isa ei tunnista last omaks juba pea 18 aastat, kuna sünnitunnistusel ei ole tema nimena märgitud ka tema õige perekonnanimi (ei olnud abielus) ja lapse isa elab Soomes, ise lapsega elan Eestis. Mis võimalused ja kuidas mida teha sellises olukorras?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatist saab kohtu kaudu nõuda vaid mehelt, kes on lapse sünnitunnistusele isana märgitud. Kui lapse isa ei ole nõus lapse isadust vabatahtlikult omaks võtma, tuleb pöörduda kohtusse isaduse tuvastamiseks. Kui isadus on tuvastatud, on võimalik nõuda lapse isalt kohtu kaudu elatisraha.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand