Perekonnaõigus

Küsimus: Kas USA-s vormistatud lahutus tuleb enne Eestis uuesti abiellumist kuidagi kinnitada?27.02.2015

Tere. USA-s oli sõlmitud abielu ja lahutatud ka USA-s, peale seda Eestisse tulles abiellus naine uuesti teise mehega. Kas USA-s lahutatud abielu omakorda ei tuleks Eestis kinnitada, et Eestis see lahutus ikka kehtiks? Kas on alust arvata, et praegune Eestis sõlmitud abielu on kehtetu?

Vastus: Grete Kirsimaa, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere!

Välisriigis sõlmitud lahutus tuleb kindlasti kanda Eesti rahvastikuregistrisse. Sellisel juhul tunnustatakse välisriigis sõlmitud lahutust ja seda loetakse Eestis kehtivaks. Kui rahvastikuregistri järgi on pooled lahutatud, siis saab pidada ka uut abielu kehtivaks.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Grete Lüüs
Advokaadibüroo LMP
advokaat

Tallinn & Tartu & Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee