Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elaturaha võlg aegub millalgi?27.02.2015

Minul siis selline olukord. Läksime lapse isast lahku, ta ei teinud lapsest enam välja. Nõudsin temalt siis elatusraha. Paar aastat hiljem kohtusin oma praeguse abikaasaga, abiellusime ja abikaasa lapsendas minu lapse. Aga lapse bioloogiliselt isalt nõudsin elatusraha võla tasumist. See oli 2012 aasta jaanuaris, siiani ei ole ta seda võlga tasunud. Käisin ka kohtutäituri juures, aga ta ei saa ka midagi teha, kuna mees ei ole ametlikult tööl. Niisiis on minu küsimus selline, et kas elaturaha võlg aegub millalgi?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatisvõla aegumistähtaeg vastavalt TsÜS §-ile 154 on kolm aastat iga üksiku kohustuse jaoks ja aegumistähtaeg algab selle kalendriaasta lõppemisest, mil kohustusele vastav nõue muutub sissenõutavaks.

Seejuures on võimalik aegumise katkemine ja peatumine, kui esinevad vastavad asjaolud – sellisel juhul toimub aegumine pikema perioodi möödumisel, kui TsÜS §-s 154 sätestatud kolm aastat iga üksiku kohustuse jaoks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand