Perekonnaõigus

Küsimus: Kas peale elatise kiirmenetluse sissenõudmist on hiljem veel võimalus esitada hagi elatise tagantjärele sissenõudmiseks?27.02.2015

Tere,
Kas peale elatise kiirmenetluse sissenõudmist on kunagi hiljem veel võimalus esitada hagi elatise tagantjärele sissenõudmiseks? Või on võimalus teha seda ka vastupidi? Et kui elatise tagasiulatuv sissenõue ei lähe läbi, siis on mul võimalik kiirmenetluse kaudu seda uuesti teha?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Jah, kui esitate elatise väljamõistmiseks maksekäsu kiiremenetluse avalduse, on Teil võimalik esitada eraldi hagi ka elatise tagasiulatuvaks väljamõistmiseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand