Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mul on õigus, ilma eksabikaasa nõusolekuta, registreerida meie jagamata korterisse uus abikaasa?06.03.2015

Praegu minul ja minu eksabikaasal on ühisvara jagamise protsess (jagame korterit). Kas eksabikaasal on õigus registreerida korterisse last uuelt mehelt ilma minu nõusolekuta? Kas mul on õigus, ilma eksabikaasa nõusolekuta, registreerida enda korterisse praegune abikaasa?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui isik soovib enda elukohana registreerida eluruumi, mille omanik ta ei ole, on tal vaja eluruumi omaniku luba – kui korter kuulub Teile ja endisele abikaasale ühiselt, on kõnealusel eluruumil kaks omanikku ja sellest lähtuvalt peate kolmanda isiku elukoha registreerimiseks oma nõusoleku andma nii Teie kui ka Teie endine abikaasa.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand