Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatisraha tõstmiseks riikliku miinimumini tuleks minna uuesti kohtusse või piisab kuskile avalduse esitamisest?23.03.2015

Tere,
Kasvatan üksi kahte last, laste isaga oleme lahutatud, aastaid tagasi määras kohus, et isa peab maksma lastele elatist 279,02 eurot kuus, mõlemale kokku. Kuna sellest on juba mitmeid aastaid möödas ja riiklikult määratud elatise miinimum on mitu korda selle aja jooksul tõusnud, kas tuleks minna uuesti kohtusse, või piisab kuskile avalduse esitamisest, et lapse isa maksaks riikliku miinimumi või pole mul seda õigus nõuda? Lisaks on laste isal nüüd ka uue naisega ühine laps, kas see asjaolu saaks takistuseks elatisraha miinimumi nõudmisel?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Elatise suurendamiseks tuleb kohtule esitada elatise suurendamise nõue, riigilõivu hagiavalduselt seejuures tasuma ei pea.

Reeglina mõistetakse miinimumsuuruses elatisraha välja ja seda ka olukorras, mil elatise maksmiseks kohustatud vanemal on mitu ülalpeetavat last.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand