Perekonnaõigus

Küsimus: Mida reaalselt tähendab, et ühisvara jagamise istung on "avalik" ja kes kutsub tunnistajad?25.03.2015

Tere,
ees ootab ühisvara jagamise kohtuistung, kutses on kirjas, et istung on avatud, kas tähendab seda, et hageja, kostja ja kõik tunnistajad viibivad kohtusaalis algusest lõpuni? Kes kutsub tunnistajad? Kui kohus ei kutsu, kas nad võivad tulla oma algatusel?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Avalik kohtuistung tähendab seda, et kohtuistungil võivad viibida ka kolmandad isikud (nt praktikandid, poolte lähedased). Mõlemad menetluspooled võivad taotleda kohtuistungi kinniseks kuulutamist.

Tunnistajad kohtuistungil viibida ei saa. Kui menetluspool soovib tunnistaja ülekuulamist, peab ta ta seda kohtult taotlema.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand