Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas näeb kohtus reaalselt välja "hagi läbi vaatamata jätmine", kuna hageja varjas osa ühisvarast?25.03.2015

Tere,
mul on selline küsimus, kuidas toimub hagi läbi vaatamata jätmine? Tegin vastuse hagiavaldusele (ühisvara jagamine), soovin, et kohus jätaks hagiavalduse läbi vaatamata, sest hageja varjas osa ühisvarast (auto, 2 tõukoera + 5 kutsikat) ja suvila, mida pani kirja madalama (vähemalt 2 korda) väärtusega - hindamisakt on puudu. Tuli kutse kohtuistungile, kas siis kohus hakkab jagama vale väärtusega suvilat? Mis saab ühisvarast, mida hageja varjas? Vastuses kõik on seletatud, et hagi ma ei tunnista.

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kohus otsustab jätta hagi läbi vaatamata, loetakse, et hagi pole kohtu menetluses olnud ja samas asjas on võimalik uuesti kohtu poole pöörduda.

Antud juhul ma pigem ei näe alust hagi läbi vaatamata jätmiseks, sest Teil on võimalus esitada oma vastuses ühisvara tegelik koosseis, selle väärtus Teie hinnangul ja ühisvara jagamise viis, mida soovitan Teil ka teha.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand