Perekonnaõigus

Küsimus: Kas soomlasest elukaaslane võib lapse isana survet avaldada, et taotleksime Eestis sündinud lapsele Soome kodakondsuse?25.03.2015

Tere,
Laps on 4-aastane, sündinud Eestis, lapse isa on soomlane mina eestlane, oleme vabaabielus. Lapse isa nõuab kiivalt lapsele soome kodakondsust. Põhimõtteliselt oleks sellega nõus, aga kas see võiks hiljem kuidagi lapsele ja minule kahjulikuks muutuda.
Meil on olnud peres ka probleeme, eraldi kolimise suhtes, peale seda on tulnud kodakondsuse teema aktuaalseks. Kas ta võib lapse Soome viia?
Mida teha? Kuidas ennast seadustega kaitsta, nõuab põhjuseid miks ma alla ei soovi kirjutada.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Eesti kodanik ei või olla samal ajal mõne muu riigi kodakondsuses – kui lapsel oleks sünniga omandanud ka Soome kodakondsus, siis peaks ta igal juhul 18-aastaseks saamisel 3 aasta jooksul loobuma Eesti või Soome kodakondussest.

Kui Teie ei soovi lapsele Soome kodakondsust, võite Te keelduda Soome kodakondsuse taotlemiseks nõusoleku andmisest, sest Teie nõusolekuta seda teha ei saa.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand