Perekonnaõigus

Küsimus: Kas peab maksma elatist 18-aastasele tütrele, kes abiellub ja saab lapse kooliajal?26.03.2015

Tere. Minu küsimus on seotud elatisemaksmisega. Maksan elatist tütrele, kes on 18. aastane (sai 18 täis eelmisel sügisel) ja õpib õhtukoolis 11-ndas klassis. Nüüd aga selgus selline asi, et ta on rase ja abiellub käesoleva aasta maikuus. Kuidas nüüd peale abiellumist see asi minu jaoks muutub - ülalpidamine läheb edasi abikaasale? Või pean ikka mina maksma? Kas kooli nimekirjas olemine tähendab sellisel juhul ikka hariduse omandamist, kui ta on dekreedis ja kasvatab kodus last. Selle teemaga seoses on igasugune info teretulnud. Ette tänades!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Asjaolu, et 18-aastane keskharidust omandav tütar saab lapse ja abiellub, ei lõpeta Teie ülalpidamiskohustust tema suhtes. Teie ülalpidamiskohustus lõppeb siis, kui tütar katkestab õpingud või saab 21-aastaseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand